Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti

unlu-rockci-john-miles-(bay-muzik)-hayatini-kaybetti

Ünlü rockçı John Miles (Bay Müzik) hayatını kaybetti

Music şarkısıyla bir döneme damgasını vuran İngiliz rockçı John Miles, 72 yaşında hayatını kaybetti. Klasik rock alanının önde gelen isimlerinden olan Miles; Pyramid, Stereotomy ve Gaudi albümleriyle de adından söz ettirmişti.

Music şarkısıyla tanınan rock müzisyeni John Miles, 72 yaşında öldü. Miles’ın kısa süren bir hastalığın ardından öldüğü açıklandı.

AİLESİ FACEBOOK’TAN DUYURDU

Miles’ın ailesi; sanatçının ölümünü, Miles’ın resmi Facebook sayfasında “O sevgi dolu bir koca, baba ve büyükbabaydı ve hepimiz onu kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazla özleyeceğiz. Ardında bıraktığı muhteşem müzik mirasıyla kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak. Sen bizim ilk aşkımızdın ve son olacaksın” ifadeleriyle doğruladı.

DEV İSİMLERLE ÇALIŞTI

İngiltere’nin kuzeydoğusundaki Jarrow’da doğan Miles, 1976 yılında Birleşik Krallık listelerinde 3 numaraya kadar yükselen Music adlı şarkısıyla tanınıyordu. Music eserinden sonra Melody Maker dergisi tarafından İngiltere rockının en parlak ve yeni gücü olarak tanımlanan sanatçı, Jimmy Page, Joe Cooker, Stevie Wonder, Alan Parsons Project ve Tina Turner’la çalıştı.

The Matrix: Resurrections (The Matrix 4) filminden yeni fragman

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk

Yorum Yap