Üçüncü doz aşısını TURKOVAC yaptırmak isteyen gönüllülerin başvuruları alınıyor

ucuncu-doz-asisini-turkovac-yaptirmak-isteyen-gonullulerin-basvurulari-aliniyor

Üçüncü doz aşısını TURKOVAC yaptırmak isteyen gönüllülerin başvuruları alınıyor

Üçüncü doz Covid-19 aşısını yerli aşı TURKOVAC ile yaptırmak isteyen gönüllerin başvuruları e-Nabız üzerinden alınmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyadan yaptığı açıklamasında aşınnı seri üretime geçebilmesi için en az üç bin kişinin, hatırlatma dozunda TURKOVAC’ı tercih etmesi gerektiğini açıkladı.

Covid-19‘la mücadele kapsamında üçüncü dozun, yerli aşı TURKOVAC ile uygulanması için gönüllü olmak isteyenlerin başvuruları, e-Nabız üzerinden alınmaya başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın üçüncü doz Covid-19 aşısını yaptıracak kişileri yerli aşı TURKOVAC için gönüllü olmaya çağırmasının ardından başvurular alınıyor.

18-59 YAŞ ARASINDAN SEÇİLECEK

TURKOVAC hatırlatma dozu uygulamasına katılmak isteyenler, daha önce Covid-19 geçirmemiş ve iki doz aşısını yaptırmış 18-59 yaş kişiler arasından seçilecek.

Üçüncü dozunu TURKOVAC ile olmak isteyenler “enabiz.gov.tr” sitesinden “Aşı Çalışması İçin Gönüllü Ol” butonuna tıklayacak.

Açılan pencerede “3. doz hatırlatma Covid-19 aşımı inaktif Covid-19 TURKOVAC aşısı ile yaptırmak istiyorum” seçeneği onaylanarak başvurular gerçekleştirebilecek.

Yetkililer, değerlendirmelerin ardından, eğer katılımı uygun görülürse gönüllüye e-Nabız profilinde kayıtlı iletişim bilgileri üzerinden dönüş sağlayacak.

41 MERKEZDE UYGULANACAK

Türkiye’nin dört bir yanından herkesin katılabileceği hatırlatma dozu uygulaması, başta şehir hastaneleri olmak üzere 41 merkezde uygulanacak.

Yerli aşı TURKOVAC’ın seri üretime geçebilmesi için en az 3 bin kişinin hatırlatma dozunda TURKOVAC’ı tercih etmesi gerekiyor.

Ayrıntılı bilgiye “ALO 184” hattından ulaşılabilecek.ARŞİV: SAĞLIK BAKANI DSÖ’YE YERLİ AŞIYI ANLATTI

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk