SON DAKİKA: İstanbul Valiliği’nden motokurye, motosiklet ve elektrikli scooter kararı

son-dakika: istanbul-valiligi’nden-motokurye,-motosiklet-ve-elektrikli-scooter-karari

SON DAKİKA: İstanbul Valiliği'nden motokurye, motosiklet ve elektrikli scooter kararı

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul Valiliği, şiddetli lodos nedeniyle trafik ve seyir güvenliğini sağlamak için saat 18.00’e kadar motokuryelik yapılmayacağını, motosiklet ve elektrikli scooter kullanılmayacağını açıkladı.

Son dakika haberi! İstanbul Valiliği, lodos fırtınası nedeniyle bugün saat 18.00’e kadar, başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooterların trafiğe çıkmasına müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul’da hayatı olumsuz yönde etkileyen lodos fırtınası nedeniyle motosiklet kazalarının önlenmesi, trafik seyir ve can güvenliğinin korunması açısından karar alındığı bildirildi.

Bu karar doğrultusunda bugün saat 18.00’e kadar başta motokuryelik hizmeti yapan araçlar olmak üzere, motosiklet ve elektrikli scooter araçlarının trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyeceği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Bu karar; özellikle yaz kış demeden büyük bir özveriyle çalışarak, hayatımızı kolaylaştıran motokuryelerimizin can ve mal güvenliklerini korumak amacıyla alınmıştır. Bu araçları kullanan hemşehrilerimizin alınan karara hassasiyetle uymaları büyük önem arz etmektedir.”

İSTANBUL’DA LODOS ETKİSİNİ ARTIRACAK

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk

Yorum Yap