SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TÜSİAD’a tepki

son-dakika: cumhurbaskani-erdogan’dan-tusiad’a-tepki

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü açıklama yapan TÜSAİD’a sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı, “TÜSİAD ve yavruları size sesleniyorum. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını, versiyonlarını aramayın, bizimle mücadele edemezsiniz” dedi.

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı’nda “2021 İlim Yayma Ödülleri” töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları; 

“Türkiye’nin son 19 yılı, Cumhuriyet tarihinin de ötesine geçen kadim bir mücadelede yeni bir safhaya geçişin sembolüdür.

Neymiş efendim, faizleri düşürüyormuşuz? Benden başka bir şey beklemeyin.

Aslında son 8 yıldır yaşadığımız her hadisenin bir tarafında ekonomi hep vardı.

Son 19 yıldır attığımız her adımda önümüze çıkartılan engellerin arkasındaki saik neyse, bugünlerde yaşananların sebebi de aynıdır.

Diğer ülkeler hayata geçirdiğinde alkışlanan her adım, Türkiye teşebbüs ettiğinde akıl dışı bir saldırıyla karşılaşıyoruz.

TÜSİAD ve yavruları size sesleniyorum. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını, versiyonlarını aramayın, bizimle mücadele edemezsiniz.

Bu ülkeyi bir dolar karşılığında vatanlarını satanların ellerine de bırakmadık, bırakmayacağız.

Türk ekonomisi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da serbest piyasa ekonomisi kurallarına uygun şekilde yoluna devam edecektir.

George, Hans bunlar gelip de bizim Merkez Bankamızın döviz rezervini yükseltmeyecek. Biz yükselteceğiz, bundan hiç endişeniz olmasın.”

Son dakika gelişmesinin ayrıntıları birazdan ntv.com.tr‘de…

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk

Yorum Yap