SON DAKİKA: Bakan Koca: Vakaların neredeyse yarısı 30 yaş altı vatandaşlarımız

son-dakika: bakan-koca:-vakalarin-neredeyse-yarisi-30-yas-alti-vatandaslarimiz

SON DAKİKA: Bakan Koca: Vakaların neredeyse yarısı 30 yaş altı vatandaşlarımız

SON DAKİKA HABERİ: Koronavirüs Bilim Kurulu bugün video konferans yöntemiyle toplandı. Sağlık Bakanı Koca, toplantının ardından yazılı bir açıklama yaptı. Aktif vakaların neredeyse yarısını 30 yaş altı vatandaşların oluşturduğunu belirten Koca, “Bugün sorumluluk alma, ön safta mücadele etme sırası gençlerimizdedir” dedi.

Son dakika haberi! 

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı.

Video konferans yöntemiyle yapılan toplantının gündeminde 30 bin civarında seyreden vaka sayıları ve aşılama çalışmaları vardı. Toplantının ardından Bakan Koca yazılı bir açıklama yayımladı.

Aktif vakaların neredeyse yarısını 30 yaş altı vatandaşların oluşturduğunu vurgulayan Koca, “Bugün sorumluluk alma ön safta mücadele etme sırası gençlerimizdedir. Gençler, sorumlu davranarak evlerinize, sevdiklerinize, büyüklerinize virüs taşımamak için tedbirlere uymalı ve en kısa sürede tam aşılı hale gelmelisiniz. Gençler, sizleri mücadelede ön safa davet ediyorum” dedi. 

Okulların kapanmasının söz konusu olmadığını belirten Sağlık Bakanı, eğitim her kademesinde yüz yüze eğitime devam edileceğini yineledi.

Koca ayrıca 65 yaş üstü ve risk grubundakiler için grip aşılarının tanımlanmaya başladığını duyurdu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk