Şahin Boydaş’un kurucusu olduğu RemoteTeam, Gusto tarafından satın alındı

sahin-boydas’un-kurucusu-oldugu-remoteteam,-gusto-tarafindan-satin-alindi

İlk lansmanını Webrazzi Arena 2019‘da gerçekleştiren ve yarışmamızı ikinci olarak tamamlayan San Francisco merkezli RemoteTeam‘in 400 bin dolar yatırım aldığını 2019 yılının Aralık ayında sizlere aktarmıştık.

Webrazzi okuyucularının yakından tanıyacağı Şahin Boydaş tarafından kurulan RemoteTeam, edindiğimiz bilgilere göre maaş ve insan kaynakları konusunda dijital çözümler üreten Gusto tarafından satın alındı.

Gerçekleşen satın alma anlaşması ile birlikte RemoteTeam, Türk yazılımcıları ile Gusto’nun 2 bin kişilik ekibinin bir parçası haline geldi. RemoteTeam ve Gusto arasında yapılan satın alma anlaşmasının finansal detaylarının paylaşılmadığını da ekleyelim.

Kısa süre içinde uzaktan çalışma endüstrisinde önemli bir oyuncusu haline gelen RemoteTeam’in geçtiğimiz yıllarda toplamda 2,2 milyon dolar yatırım da almıştı.

RemoteTeam’in yatırımcıları arasında ise Active Capital, Larry Braitman, Adam Nash, Jude Gomila, Cindy Bi, Minal Hasan, IT-Farm, Atakan Atalar, Canberk Mersin, Emre Kurttepeli, Hasan Aslanoba, Fırat İşbecer, Gamze Sart, Osman Tarık Koyutürk, Ozan Orsan, Dr. Bora Uygun, Musa Fırat Kalsın, Farid Musayev ve Webrazzi kurucusu ve CEO’su Arda Kutsal da yer alıyor.

2011 yılında Edward Kim, Josh Reeves, Joshua Reeves ve Tomer London tarafından San Francisco’da kurulan Gusto ise bugüne kadar 700 milyon doların üzerinde yatırım aldı. En son geçtiğimiz Ağustos ayında 175 milyon dolar yatırım alan Gusto’nun değerlemesi ise 9,5 milyar dolar olarak açıklanmıştı.

GErçekleşen satın alma ile ilgili açıklamalarda bulunan RemoteTeam kurucusu Şahin Boydaş, bu büyük satışın Türkiye’den Silikon Vadisi’ne yeni bir kapı açtığını ve yetenekli Türk geliştiriciler için kariyer fırsatları getirdiğini de sözlerine ekledi. Daha önce Şahin Boydaş ile gerçekleştirdiğimiz keyifli röportajı aşağıda bulabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk