Sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

saglik-calisanlarindan-is-birakma-eylemi

Sağlık çalışanlarından iş bırakma eylemi

Sağlık çalışanları, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerin düzenlenmesi talebiyle İstanbul’da da iş bırakma eylemi yaptı.  İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi önünde İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, basın açıklaması yaptı. Saip, “Çalışma ve yaşam koşullarını düzeltecek bir düzenleme hızla Meclis’e getirilmediği takdirde eylemlerimiz devam edecektir” dedi.

Bugün iş bırakma eylemi gerçekleştiren sağlık çalışanları saat 11.45’te İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi önünde toplandı. Basın açıklaması öncesinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanları için saygı duruşu gerçekleşti.

Basın açıklamasını İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip okudu. 

“DÜZENLEME MECLİS’E GETİRİLMEDİĞİ SÜRECE EYLEME DEVAM EDECEĞİZ”

Prof. Dr. Pınar Saip, sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam koşullarını düzeltecek bir düzenleme hızla meclise getirilmediği takdirde eylemlerine devam edeceklerini belirtti.

Saip,  “Bu grev emeğimize, geleceğimize, halkın sağlık hakkına sahip çıktığımızı gösteren bir uyarıdır. Artık toplumun, sağlık çalışanların çığlığına kulak verilmelidir. Taleplerimiz kabul edilmediği, sağlık çalışanlarının çalışma ve yaşam koşullarını düzeltecek bir düzenleme hızla Meclis’e getirilmediği takdirde eylemlerimiz devam edecektir. Söyleyecek sözümüz, değiştirecek gücümüz var” dedi. 

“ACİL DURUMLAR DIŞINDA SAĞLIK HİZMETİ SUNMUYORUZ”

Acil durumlar dışında sağlık hizmeti sunmayacaklarını belirten İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Osman Küçükosmanoğlu ise, “Karanlığa karşı, önlüğümüzün beyazına, halkın sağlık hakkına sahip çıkmak için buradayız. Bu bir uyarı eylemidir. Acil durumlar dışında sağlık hizmeti sunmuyor” diye konuştu. TÜRK PROFESÖRDEN DİYABET TEDAVİSİNDE DEVRİM NİTELİĞİNDE KEŞİF

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk