Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak?

saglik-calisanlarina-ek-odeme-ne-zaman-yapilacak?

Sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak?

YÖK’ün üniversite hastanelerindeki sağlıkçılara ek ödeme düzenlemesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Bakan Koca ise yaptığı açıklamada, “Ek ödemenin çalışanlarımız arasında hakkaniyetli bir şekilde dağılımını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Peki sağlık çalışanlarına ek ödeme ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, sağlık çalışanlarına yapılacak ek ödemeler ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

”Hekimlerin özlük haklarını iyileştirme çalışmamızın kısa zaman zarfında sonuçlanması için gayret ediyorum. Ek ödemenin çalışanlarımız arasında hakkaniyetli bir şekilde dağılımını da sağlayacağız. Sabit ek ödemenin maaşa eklenmesini temin edeceğiz. ”

EK ÖDEMELER NE ZAMAN YAPILACAK?

Resmi Gazete’de yayınlanan “Yükseköğretim Kurumlarında Döner Sermaye Gelirlerinden Yapılacak Ek Ödemenin Dağıtılmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile 18 Şubat 2011 tarihli yönetmeliğe geçici madde eklendi.

Yeni düzenlemeye göre, üniversite hastanelerinde covid-19 salgınına yönelik araştırma, teşhis ve tedavi faaliyetleri kapsamında görev yapan personele, 1 Nisan 2021’den itibaren geçerli olmak üzere 4 ay süreyle ek ödeme yapılabilecek.

Bu şekilde yapılacak ödeme tutarı toplamı, mesai içi tavan ek ödeme tutarını geçemeyecek.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk