Metropolitan Sanat Müzesi’ne rekor bağış

metropolitan-sanat-muzesi’ne-rekor-bagis

Metropolitan Sanat Müzesi'ne rekor bağış

Oscar Tang ve eşi Agnes Hsu-Tang, Metropolitan Sanat Müzesi’ne (Metropolitan Museum of Art) 125 milyon dolar bağış yaparak tarihe geçti.

Oscar Tang ve eşi Agnes Hsu-Tang, New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi’ne modern ve çağdaş sanat bölümünü yenilemeleri için 125 milyon dolar (1.6 milyar TL) bağışta bulundu.
Çin asıllı Amerikalı çiftin, isimleri Metropolitan Müzesi’ndeki bir alana verildi. Tutarın şimdiye kadar yapılmış en büyük bağış olduğu açıklandı.
Emekli finans yöneticisi olan Oscar Tang, Reich Tang adlı yatırım yönetim şirketinin kurucu ortağıydı.
Metropolitan Sanat Müzesi (The Metropolitan Museum of Art)dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri olarak kabul edilir. Manhattan, New York’taki Central Park’ın yanında yer alan müze, The Cloisters adı verilen Orta Çağ sanatını barındıran bölümü bünyesinde barındırır. Modanın en büyük gecesi MET Gala’ya da ev sahipliği yapmasıyla bilinen müze bu sene 151. yaşını kutladı.
13 Nisan 1870’de açılan Metropolitan Sanat Müzesi, Manhattan, New York’taki Central Park’ın yanında yer alıyor. Batı resim sanatının öne çıkan isimlerine ait tablolar yer aldığı müzede Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine ait eserler bulunuyor. Avrupa orta çağ koleksiyonunun bir bölümünün Manhattan’ın kuzey ucundaki ek binada bulunduğu müzenin içerisinde bir araştırma kitaplığı, çocuklar için bir bölüm ve etkin bir eğitim sergisi de yer alıyor.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk