Kurt Adam oyunu izleyiciyle buluşuyor

kurt-adam-oyunu-izleyiciyle-bulusuyor

Kurt Adam oyunu izleyiciyle buluşuyor

Teatro Rudius’dan Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği Kurt Adam, Şişli Tiyatrosu’nda ilk kez izleyici karşısına çıkıyor.

Oyuncu kadrosunda Yeliz Başlangıç, Alişan Özkan, Okan Şevket Duman ve Kosta Kortidis’in bulunduğu Kurt Adam, 22 Aralık Çarşamba günü Şişli Tiyatrosu’nda ilk kez izleyici karşısına çıkıyor. Kosta Kortidis’in sorgulayan ve sorgulatan kaleminden Kurt Adam oyununda, ustaca işlenmiş karakterler usta bir kadroyla buluşuyor.

Öfkesi sakinliğinin ardında gizli olan, akıllı ve zengin bir aileden gelen Jesica Lupus’u canlandıran Yeliz Başlangıç, işkolik ve çocuk ruhlu bir adam olan Stephan Lupus’u canlandıran Alişan Özkan ile harika bir iş ortaya çıkarıyor. Bu ikili sıradan hayatlarına devam ederken kendilerini bir sorgunun ortalarında bulmalarıyla hikâye başlıyor. Karşılaştığı olayın heyecanıyla olayı çözmeye çalışan bir rolde olan Okan Şevket Duman, Dedektif Louis ile zayıf ve deneyimsiz bir karakteri canlandırıyor. Dedektif Louis’in hayran olduğu meslektaşı olan Lawrence’i canlandıran Kosta Kortidis ise yazıp yönettiği bu oyunda sıradan sakin bir kasabada zekâsı mesleği dışında konulara çalışan, hayal dünyasında yaşayan vasat bir dedektifi canlandırıyor. 
OYUN, İZLEYİCİYİ KARAKTERLERİN İÇİNE ÇEKİYOR

Kosta Kortidis’in psikolojik gerilim türünde yazdığı Kurt Adam Uykudan Sonra eseri, seyirciyi gerçek ve soyut dünya kargaşasının içine sürüklüyor. İzleyicileri sıradan insanların içindeki şiddet, psikolojik kırılmalar, suç ve suçlu ile empati ve adalet tecellisinin pamuk ipliğine bağlı formu ile yüzleştiren eser, eğlenceli bir gerilim tiyatrosu olarak sahneleniyor. Birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı Kurt Adam, sorgu sahneleri ile izleyiciyi karakterlerin içine çekiyor. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk