Kraliyet şefi: Her şey X-ray’den geçiyor

kraliyet-sefi:-her-sey-x-ray’den-geciyor

Kraliyet şefi: Her şey X-ray'den geçiyor

Kraliyet şefi Graham Tinsley, Kraliçe Elizabeth için yemek yapmanın zorluklarını anlattı. (Fotoğraflar: Arşiv)

Kraliyet şefi Graham Tinsley, Hello! dergisine verdiği röportaj saraydaki zorlu çalışma ortamını anlattı. Galli şef, Kraliçe’nin üst düzey isimlerle yediği yemeklerde güvenliğin çok sıkılaştırıldığını belirtti.
Independent Türkçe’nin haberine göre; Kraliçe için birçok kez mutfağa giren Tinsley, üst düzey devlet görevlilerinin yer aldığı yemeklerde II. Elizabeth’e hazırlanan tabakların X-ray cihazından geçirildiğini açıkladı.
Tinsley “Sadece Kraliyet Ailesi için yemek yaptığımızda güvenliğin her zaman farkında olmuyorduk. Yalnız bu devlet başkanları geldiğinde değişiyor ve güvenlik gerçekten çok sıkılaşıyordu. Eğer devlet başkanları için bir ziyafet hazırlıyorsak tüm mutfak ekibinin polislerin bulunduğu merkezde buluşması ve kaleye motosikletle gitmesi gerekiyordu” dedi.
Şef Tinsley “Daha yüksek kalibreli ziyafetler için tüm yiyecekleri, kapları, bıçakları ve mutfak ekipmanlarını X-ray cihazından geçirmemiz gerekiyordu. Güvenlik nedeniyle bazı yemeklerin kod adı bile oluyordu” diye konuştu.
Yakın zamanda 1990’larda Kraliyet için çalışan şef Darren McGrady de YouTube kanalında paylaştığı videoda Kraliçe’yi Prenses Diana’nın en sevdiği tatlıyı seçmesi için kandırmaya çalıştığını anlatmıştı.
McGrady “Menüde her zaman iki puding önerirdim. Biri Diana’nın favorisiydi, diğerini de Kraliçe sevmiyordu. Bu yüzden Kraliçe’nin ekmek ve tereyağlı kremalı sufleyi seçeceğini biliyordum” demişti.
Kraliçe sade yemekleri tercih etmesiyle biliyor ve sabahları bir kase kahvaltılık gevrek yemeden önce bir fincan bergamotlu çay içmeyi seviyor.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk