Kartalkaya’da sömestir yoğunluğu: Oteller yüzde 90 doldu

kartalkaya’da-somestir-yogunlugu:-oteller-yuzde-90-doldu

Kartalkaya’da sömestir yoğunluğu: Oteller yüzde 90 doldu

Bolu’nun önemli kış turizm merkezi Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 2 metreyi buldu. Sömestir tatilinin başlamasıyla otellerdeki doluluk oranları da yüzde 90’a ulaştı.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve kayak sezonunda yerli ve yabancı binlerce turistin tatil için geldiği Kartalkaya Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.
Kent merkezine 45 kilometre uzaklıkta bulunan kayak merkezi sömestir tatilinde tatilcilerin ilgi odağı oldu.
Tatilciler soğuk hava şartlarına rağmen pistleri doldurarak keyifli anlar yaşadı.
Kartalkaya’da bir otelde müdür olarak görev yapan Yusuf Avcı, doluluk oranlarının yüzde 90’ı bulduğunu söyledi.
Avcı, “Çocuklarımızın yaklaşık 2 yıldır sömestire çıkmaması ve evde geçirmesi zor oldu. Kartalkaya’da 2 metreye yaklaşmış bir kar kalınlığı ve otellerimizde de çocuklar için güzel aktivitelerle onları eğlendireceğiz. Önümüzdeki hafta için yoğun talep var.  Sömestir süresince otel doluluklarımız iyi” dedi.
Kartalkaya yolunda tatilciler zorluk yaşamayacağını belirten Avcı, “Yol, yerel yönetimlerin katkılarıyla 7/24 açık durumda. Biz de kendi imkanlarımızla çalışmalar yapıyoruz. Hiç bir misafirimiz yolda ulaşım problemi yaşamıyor. Gelen misafirlerimizle iletişim içinde oluyoruz. Gelemeyen olursa biz onlara araç gönderiyoruz. Yol kapanmıyor. Kartalkaya’nın yolu hiç bir zaman kapanmadı” diye konuştu.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk