Hababam Sınıfı Müzesi nerede?

hababam-sinifi-muzesi-nerede?

Hababam Sınıfı Müzesi nerede?

Hababam Sınıfı’nın çekildiği Adile Sultan Kasrı’nda, filmin çekildiği oda ilk günkü orjinalliği ile ziyaretçileri ağırlıyor. Peki, Hababam Sınıfı Müzesi nerede ve nasıl gidilir?

Yeşilçam’ın unutulmaz yapımları arasında yer alan Hababam Sınıfı’nın çekimlerinin büyük bir kısmı, Adile Sultan Kasrı’nda gerçekleştirilmişti.

Restorasyondan geçen kasır, günümüzde özel davetler ve düğünler için kullanılıyor. Ancak Hababam Sınıfı’nın çekildiği oda, dekorlar korunarak Hababam Sınıfı Müzesi adıyla ziyaretçileri ağırlıyor. 

HABABAM SINIFI MÜZESİ NEREDE?

Hababam Sınıfı’nın yer aldığı Adile Sultan Kasrı, İstanbul Üsküdar’da, Validebağ Korusu içinde yer almaktadır. Kasır, 1853 yılında Sultan Abdülaziz tarafından kız kardeşi Adile Sultan için yapılmıştır.

Kasırda filmlerin çekildiği oda müze olarak kullanılıyor.

Bu odada dönemin sıraları, tahtaları, sobası ve birçok oyuncunun fotoğrafları bulunuyor.

Ziyaretçileri odaya ilk girdiklerinde soba içinde kopya çekmeye çalışan Güdük Necmi ve onu yakalayan Mahmut Hoca heykelleri karşılıyor.

HABABAM SINIFI MÜZESİ’NE NASIL GİDİLİR?

Hababam Sınıfı Müzesi, İstanbul ilinin Üsküdar ilçesinde, Validebağ Korusu’nda yer alırken, pek çok toplu taşıma aracı müzenin yakınından geçiyor.

Hababam Sınıfı Müzesi’ne otobüs ile gitmek için: 11T, 14C, Avcılar-Söğütlüçeşme, Beylikdüzü-Söğütlü çeşme

Hababam Sınıfı Müzesi’ne tren ile gitmek için: Marmaray (Halkalı-Gebze)

Hababam Sınıfı Müzesi’ne metro ile gitmek için: M4, M5

Hababam Sınıfı Müzesi’ne minibüs-dolmuş ile gitmek için: Minibüs: C-57, Minibüs C-76 toplu taşıma hatlarını kullanabilirsiniz.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk