Erciyes’te sezon açılmadan oteller doldu taştı

erciyes’te-sezon-acilmadan-oteller-doldu-tasti

Erciyes'te sezon açılmadan oteller doldu taştı

Erciyes’te kış sezonu öncesi oteller dolmak üzere. Kayakseverlerin gözdelerinden Erciyes bu sezon da yerli ve yabancı birçok turistin ilgisini çekiyor. Sezon öncesi dağda ve şehirdeki otellerin yatak sayısının yaklaşık yüzde 70’i rezerve edilmiş durumda.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden Erciyes Dağı’ndaki oteller, sezon başlamadan yüzde 70 yatak doluluk kapasitesine ulaştı.
Kış aylarında beyaz örtüyle kaplanan, doğası ve modern tesisleriyle yerli ve yabancı kayakseverlere hizmet sunan İç Anadolu’nun en yüksek dağı Erciyes, turistlerin ilgisini çekiyor.
Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, misafirlere konforlu bir tatil sunabilmek için yazın her türlü çalışmayı eksiksiz yaptıklarını vurgularken, “Yeni pistlerin açılması ve teleferiklerin tamiriyle alakalı çalışmalar yürütüldü. Bütün tesislerimizi elden geçirdik, kışa hazırladık, ilave pistlerimizi açtık. Deforme olan pistlerimizi yeniledik. Kayakçılar açısından sorun teşkil eden bazı yerleri düzenledik” dedi.
Bu yıl inşaatına başlanan ve kısa sürede tamamlanan 3 otelin sezon başından itibaren misafir ağırlamaya başlayacağını belirten Cıngı, konaklama yatırımlarının önümüzdeki yıllarda da süreceğini ifade etti.
Erciyes’te her yıl yeni bir yatırımın heyecanı yaşadıklarını vurgulayan Cıngı, “Artık Erciyes’te her yıl yeni yatırımlar, yeni konaklama tesisleri görmek mümkün. 3 otel daha hizmete girecek, dağdaki kapasitemizi daha da artıracak. Bu sene otellerde 2 bin yatakla hizmet vereceğiz. İnşaat aşamasında olan çok sayıda otelimiz var. 5 yıl içerisinde 5 bin yatak kapasitesine ulaşmış olacağız” diye konuştu.
Cıngı, bu yıl da her zamanki gibi Erciyes’e yoğun talep olduğunu belirterek, “Buraya gelen misafirlerimizin bazıları dağ otelinde kalarak buranın havasını solumak istiyor bazıları da gündüz kayağını yapıp akşam şehir merkezinde konaklıyor. Şu an yatak sayısının yaklaşık yüzde 70’i rezerve edilmiş durumda diyebiliriz” şeklinde konuştu.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk