Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi 24 saat hizmet vermeye başladı

cumhurbaskanligi-millet-kutuphanesi-24-saat-hizmet-vermeye-basladi

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi 24 saat hizmet vermeye başladı

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, hafta içi ve hafta sonu 24 saat esasına göre kitapseverlere hizmet vermeye başladı.

Corona virüs salgını nedeniyle 15 Mart- 31 Mayıs 2020 arasında ziyaretçi kabul edilmeyen Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, 1 Haziran 2020 itibarıyla 09.00-18.00 saatleri arasında anlık bin kişi kapasiteyle sınırlandırıldı.  Aşılanma oranının artması, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullar ve yükseköğretimde yüz yüze eğitimin devam etmesiyle Millet Kütüphanesi’nin çalışma saatleri ve ziyaretçi kapasitesinde de güncellemeye gidildi.
Kütüphane, hafta içi ve hafta sonu 24 saat esasına göre, bin 500 kişi kapasitesiyle kitapseverlere, araştırmacılara hizmet edecek.
Kütüphanede, 2. ve 4. kattaki okuma salonları, Nadir Eserler Kütüphanesi, Araştırma Kütüphanesi, Cihannüma Salonu, Referans Bölümü 24 saat, Gençlik Kütüphanesi, Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Süreli Yayınlar Salonu ise 09.00-18.00 saatleri arasında açık olacak. Ses ve Görüntü Kütüphanesi ise kapalı olacak.
Corona virüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi kabul edilen Millet Kütüphanesi’nin doluluk oranı, anlık olarak internetten takip edilebiliyor.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nden fotoğraflar…
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on pinterest
Share on reddit
Share on digg
Share on vk

Yorum Yap